Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/brfonds/public_html/library/class.mysql.php on line 15
"Choice, not Chance", Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts - Brfonds.lv

Kas ir BR Fonds?

BR fonds ir nevalstiska organizācija ar mērķi attīstīt, veicināt, iedvesmot un atbalstīt radošas idejas caur apmācībām, projektiem un konsultācijām. Fonda darbinieki iestājas par draudzīgu un mierpilnu pasauli, veicinot starpkultūru dialogu, atbalstot vienlīdzību un respektējot individualitāti. Cilvēks, kurš atradis savu ceļu, nedrīkst baidīties! Piedāvātie semināri, apmācības un projekti atver durvis jaunai pieredzei,  zināšanām un iespējām, veicinot gan neformālo izglītību, gan arī mūžizglītību. BR fonds ir atvērts jaunām sadarbības iespējām un idejām, tāpēc – „Laipni lūgti mūsu pasaulē - Baltijas Reģionālajā fondā!” 

"Choice, not Chance", Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts

19. Feb, 12:48

Baltijas Reģionālais fonds organizēja jauniešu apmaiņu ’’Choice, not chance’’ (Izvēle, nevis iespēja), kurā piedalījās 5 jaunieši un viens grupas līderis no tādām valstīm, kā – Lietuva, Moldova, Ukraina, Polija un Latvija! Projekts notika no 4.februāra līdz 11.februārim, 2018.gadā Ogres novadā un Rīgā.

Projekta mērķis bija palīdzēt jauniešiem atklāt un izprast viņu stiprās personības puses
  aspektus, lai labāk novērtētu viņu profesionālās iespējas, veicinātu jauniešu uzņēmību un vispārīgi mazinātu jauniešu atstumtības risku, kas bieži vien ir tādēļ, ka jaunieši nemācās, nestrādā un nav aktīvi, jo viņiem grūti formulēt, ko konkrēti vēlas, kā realizēt to un ar ko sākt.

Projekta laikā mēs izmantojām dažādas neformālas izglītības metodes, ieskaitot NFI unikālu jaunu rīku "8KEYCOM", kas palīdzēja jauniešiem iepazīties un izpētīt sevi, izpētīt un salīdzināt tālākizglītības un nodarbinātības iespējas atbilstoši viņu kompetencēm un vēlmēm, kā arī ar nelieliem soļiem izvirzīt jaunus mērķus savā izaugsmē.
Stāsta Justs (projekta dalībnieks) – ’’Projekts ‘’Choice not Chance’’ bija izdevies. Katram projekta dalībniekam bija iespēja iepazīt sevi un citus, uzzināt ko jaunu par Erasmus+ un EVS, komunicēt atvērtā vidē, kā arī vienkārši labi pavadīt laiku. Projekta sākumā, dalībnieki bija nedaudz kautrīgi, taču, piedaloties aktivitātēs, visi kļuva atvērti un draudzīgi. Vairums projekta dalībnieku ieguva milzīgu devu motivācijas piedalīties vai vadīt citus projektus. Manuprāt, dienas notikumi bija ļoti labi organizēti, katrai valstij bija jāizdomā aktivitāte/prezentācija, tas, savukārt, attīstīja katra dalībnieka prezentācijas spējas. 

Jau tā aizpildītās dienas papildināja interesantie vakari, kur katra valsts prezentēja savu ēdienu, mākslu, spēles un mūziku. Ļoti iedvesmojoša bija profesionāļu satikšana, jebkurš dalībnieks varēja kaut ko iemācīties no šiem cilvēkiem. Nedēļas nogale tika pavadīta radošajā jauniešu studijā ’’BaMbuss’’. Turpinot izmantot ’’8keycom’’ spēles, katrs no dalībniekiem varēja izmēģināt kādu jaunu, neatklātu prasmi un saprast veidu, kā viņam labāk ir kaut ko jaunu iemācīties.

Projekta laikā jaunieši izveidoja blogu
https://erasmuschoicenotchance.wordpress.com/ , kurā apraksta un iedvesmo jauniešus rīkoties, pārdomāt savus plānus un izvirzīt mērķus.

Kā arī video/foto guru Markuss Kozlinskis izveidoja video par šo projektu! 
https://youtu.be/1Mw-cuRwCyQ)

Par šo projektu informāciju var skatīt arī -
https://www.facebook.com/BaltijasRegionalaisfonds/
Liels paldies dalībniekiem, viesiem – Kristai Lubiņai un Evijai van der Beek un Mazajai Kaņepei par brīnišķīgām noslēguma vakariņām.
Sakām paldies arī Ogres viesu namam ’’Debess bļoda’’ par ļoti garšīgo ēdienu, par saunu un āra baļļu, kas deva jauniešiem jaunus iespaidus, jo daudzi nebija guvuši šādu pieredzi. Viesu nams ‘’Debess Bļoda’’ ir ļoti omulīgs, ar plašām telpām un radošu stilīgiem apartamentiem.


Informāciju sagatavoja Justs Mellups
Projekts ''Choice, not chance''(projekta Nr. 2017-2-LV02-KA105-001663) tika īstenots programmas Erasmus+ ietvaros, projektu finansiāli atbalstīja Eiropas Komisija.


SEE A Game


Ideju ģenerēšanas inkubators



Jauniešu projekti



Iesaisties!