Projekts „Ieraugi, atklāj un izveido savu VEF kvartālu”

Projekts „Ieraugi, atklāj un izveido savu VEF kvartālu” tiek īstenots sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Projekts norisināsies Rīgā,  no 2014. gada 1. maijam  līdz 31.augustam. Projektā tiks  iesaistīti vismaz 30 jaunieši, vecumā no 16 līdz 25 gadiem. 


Projekta virsmērķis ir veicināt Rīgas pilsētas iedzīvotāju – jauniešu  sociālo integrāciju, neatkarīgi no dzimuma, nacionalitātes, izglītības līmeņa, iepriekšējas darba pieredzes vai kādiem citiem sasniegumiem un šo jauniešu piederību Rīgas pilsētai, īpaši VEF teritorijai, kas šobrīd veidojas par vienu no Rīgas radošajiem kvartāliem. Projekta mērķis ir noorganizēt 3 radošās darbnīcas - foto, video un lietišķās/vizuālās mākslas, caur praktiskām un teorētiskām nodarbībām sasniedzot katras darbnīcas vizuālo rezultātu - uzņemtu video sižetu, izgatavotām fotogrāfijām un izgatavotiem rokdarbiem.  Projekta noslēgumā tiks organizēta plaša izstāde „Baltijas Reģionālā fonda” (BRF)  jauniešu studijā „BaMbuss”, Brīvības ielā 204. Projekts veicinās iesaistīto jauniešu prasmju paaugstināšanu, izmantojot neformālās izglītības pieeju „Mācīties darot” un iegūtās prasmes būs noderīgas šo jauniešu profesionālajā un personīgajā izaugsmē.

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.Informāciju sagatavoja Ginta Salmiņa


Ar projektu saistītās publikācijas:

http://brfonds.lv/jaunumi/read/228/

http://www.brfonds.lv/jaunumi/read/256/

Projekta laikā tapušie jauniešu darbi:
VIDEO darbnīcā:
https://www.youtube.com/watch?v=IinxWU18bLc

https://www.youtube.com/watch?v=AIR7x29_npI

https://www.youtube.com/watch?v=uea4_mNtPDI

https://www.youtube.com/watch?v=ptfjCTqPgrE

FOTO darbnīcā:

Pārējās fotogrāfijas apskatāmas šeit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.398490880293481.1073741832.160710150738223&type=3

MĀKSLAS darbnīcā:


Baltijas Reģionālais fonds (BRF) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu organizē projektu „Ieraugi, atklāj un izveido savu VEF kvartālu”. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu radošās domāšanas attīstību. Projekta ietvaros tiks realizētas trīs radošās darbnīcas: foto, video un mākslas, kā arī noslēguma izstāde BRF jauniešu studijā „BaMbuss”, kurā tiks izstādīti  projekta laikā tapušie vizuālie darbi

Projekts „Ieraugi, atklāj un izveido savu VEF kvartālu” aicina jauniešus - Rīgas iedzīvotājus, vecumā no 16 līdz 25 gadiem,  radoši izpausties un pavadīt lietderīgi savu brīvo laiku. Projekta ietvaros tiks organizētas 3 radošās darbnīcas: foto (7. -13. jūlijs), video (14. – 20.jūlijs) un mākslas (20. – 27. jūlijs).

Katrā darbnīcā notiks teorētiskas nodarbības, veicinot dalībnieku izpratni un nododot zināšanas par konkrēto tēmu (fotografēšanu, video veidošanu u.c.). un praktiskās nodarbības, uzņemot video, intervējot cilvēkus, fotografējot VEF kvartālu un izgatavojot rokdarbus par un ap tēmu „VEF kvartāls”. Kopējais katras radošās darbnīcas apjoms – 20 stundas.

Radošo darbnīcu noslēgumā, laika posmā no 27. jūlija līdz 15. augustam, jauniešu studijā „BaMbuss”, Rīgā, Brīvības ielā 204 tiks organizēta atklāta izstāde, kurā tiks eksponēti visi izgatavotie darbi un rādīti jauniešu uzņemtie video. Apmeklētājiem ne tikai būs iespēja apskatīt izgatavotos darbus, bet arī nobalsot par viņuprāt, labāko darbu.

Radošākā un projekta tēmai „VEF kvartāls” atbilstošākā darba autors balvā iegūs iespēju piedalīties kādā no BRF īstenotajiem apmācību braucieniem uz kādu citu Eiropas valsti. Visi projekta dalībnieki saņems Sertifikātu par dalību projektā.

Pieteikšanās radošajām  darbnīcām  līdz 16. jūnijam. Pieteikuma anketu meklē šeit:http://ejuz.lv/vefkvartals


Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 65 [content_id] => 41 [content_type] => pages [file_name] => 5388cf4de2cd0/VEF-kvartals.jpg [language] => lv [name] => VEF-kvartals.jpg ) [1] => stdClass Object ( [id] => 82 [content_id] => 41 [content_type] => pages [file_name] => 53d22772dff1b/Coppy_Vef izstade__www.jpg [language] => lv [name] => Coppy_Vef izstade__www.jpg ) )

SEE A Game


Ideju ģenerēšanas inkubatorsJauniešu projektiIesaisties!